SAVIKROHVI KOOLITUS  13.-15.04. 2018

TULE KOOLITUSELE!
Oled mõelnud, et tahaksid osata ise savikrohvi paigaldada, aga ei tea täpselt, kuidas? Sa vajad inspiratsiooni, julgustust ja häid nippe kogenud meistritelt? Sind võlub savi kui looduslik materjal, selle plastilisus, sügavad loomulikud toonid, ruumi sisekliimat parandavad omadused, ja Sulle meeldib mängida? Siis, see koolitus on Sulle!

Sellel 3-päevasel praktilisel koolitusel saad võimaluse looduslikke ehitusmaterjale tundma õppida ja ise savikrohvi valmistada. Saad vajalikud põhiteadmised sellest, miks, kuhu ja kuidas savikrohvi paigaldada. Käsitleme erinevaid aluspindu, erinevaid savikrohve, armeerimist ja viimistlemist.

Koolituse viib läbi ja Sinu eest hoolitseb Eestimaaehitus MTÜ meeskond: Sven Aluste, Triin Pruul, Anvar Valge ja Kerti Vissel 

SVEN ALUSTE 
Sven on pikaajaliste kogemustega meister ja inspireeriv koolitaja, kes on ehitanud põhu- ja savimaju, viinud läbi lugematu arvu praktilisi töötubasid, laagreid ja koolitusi ning teinud ettekandeid jätkusuutlike eluviiside teemadel, nii Eestis kui mujal maailmas. Sven elab Järvamaal ja veab igapäevaselt eest vastutustundliku ettevõtte MTÜ Equilibre tegevust Hobukooli Pargis. 

TRIIN PRUUL
Triinu huvi loodusehituse valdkonna ja traditsioonilise ehituse vastu sai alguse juba keskkoolis. Viimase 9 aasta jooksul on huvist saanud soov selles valdkonnas ennast teostada, Triin on ise palju saviga katsetanud, ehitanud oma kodu, osalenud erinevatel saviehituse koolitustel nii Eestis kui välismaal ning juhendanud õppepäevi. Triinu inspireerib võimalus savi kaudu ennast väljendada ja motiveerida naisi ehitama ja looma looduslikest materjalidest.

ANVAR VALGE
Anvaril on üle 10 aasta kogemust loodusehituse valdkonnas. Tema tugevuseks on looduslike viimistlusmaterjalide - savi- ja lubikrohvide, tadelakti ja värvide paigaldamine ning loovate lahenduste - trafarettide, maalingute teostamine. Pühendumine ja pidev enesetäiendamine on teinud temast hinnatud professionaali. Kirg oma töö ja valdkonna vastu on seejuures järjest kasvanud. Kannatlikkus ja soov kogutud teadmisi ning oskusi edasi anda on avanud tema potentsiaali koolitajana.

KERTI VISSEL

Lõunasöögid valmistab Kerti. Kerti on  üks Eestimaaehituse eestvedajatest, kuid ka kogenud toitlustaja, ühendades nii oma kaks suurt kirge - loodusehituse ja toidumaailma. Toorainest inspireerivad teda kõige enam taimed, mis on kasvanud lähipiirkonna metsas ja aias ning võimalikult keemiavabalt. Sel koolitusel kasutab ta toiduvalmistamiseks köögivilju, marju, kohaliku veski ja meierei toodangut.


INFO
Koolituse organiseerija: Eestimaaehitus - Traditsioonilise ja ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus
Toimumise koht: Mooste Mõisa Restauraatorite koda, Mooste, Põlvamaa
Ajakava: reedel kl 10-18, laupäeval kl 9-18, pühapäeval kl 9-17
Koolituse keel: Eesti
Osalemistasu: 270€ (sh KM)
Kohtade arv: max 12
Registreerimine ja info: tere@eestimaaehitus.ee +372 56 560 504
Majutusvõimalus: Mooste Mõisa külalistemajas, küsi infot registreerumisel.

MIDA ME SULLE PAKUME?
Koolitus sisaldab: teooriat, materjalide tutvustust, praktilisi töövõtteid, kohvi/teed ja lõunasööki, praktikaks vajalikud töövahendid on kohapeal olemas.

Koolituse teemad: materjalide tundmaõppimine - loodusliku savipinnase ja erinevate savide avastamine, savikrohvi leiutamine/kokkusegamine, segu hindamine, erinevad aluspinnad, ettevalmistustööd, savikrohvi paigaldus, viimistluskrohvide paigaldus.

Koolitajad lähtuvad teemade käsitlusel osalejate ootustest ja senistest kogemustest ning soovitavad "savi avastamiseks" kaasa võtta võimaluse korral natuke oma piirkonna savipinnast.

LAE ALLA KOOLITUSE PDF

KOHTUMISENI MOOSTES!
Tule, teeme käed saviseks, päriselt!


Email again:
PÕHUMAJA ISEEHITAJALE
23.03.-25.03.2018
Loe lähemalt...
EARTH AS A BUILDING MATERIAL 27.08.-30.08.2018
Loe lähemalt...